Ortoreksja – kiedy dbałość o żywienie staje się obsesją

categorykategorie: bezpłatne

Restrykcyjne zabieganie o wyselekcjonowane, ekologiczne produkty powoduje, że codzienne funkcjonowanie zostaje podporządkowane tylko temu, aby na stole pojawiła się żywność, która spełnia wyznaczone kryteria. Jakiekolwiek odstępstwo wywołuje lęk o własne zdrowie a nawet o życie. Brak możliwości zdobycia konkretnego produktu wymusza niekiedy rezygnację z jedzenia w ogóle w obawie, że mniej zdrowy zamiennik wywoła groźne spustoszenie w organizmie. Na bazie takich właśnie obsesyjno-kompulsywnych zachowań krążących wokół zdrowego jedzenia powstaje jedno, z obecnie coraz częściej obserwowanych zaburzeń odżywiania.

Po czym rozpoznać, że to właśnie Ortoreksja?

Gdy nasze myśli zaczynają krążyć wokół tego co jemy, gdy większość czasu poświęcamy na to aby planować zakupy spożywcze a zjedzenie posiłku poza domem lub jedyną akceptowalną przez nas restauracją staje się niemożliwe do zaakceptowania, zatrzymajmy się na chwilę i zadajmy sobie pytanie „Czy jeszcze chcę czy już muszę wybierać to, co zdrowe?”.

Cały artykuł na temat Ortoreksji znajdziesz TUTAJ

Przypominamy, że już dziś, w ramach projektu „Razem po zdrowie”, rozpocznie się bezpłatny warsztat z psychodietetykiem Anną Kowalską, która pomoże przyjrzeć się naszym nawykom i zachowaniom żywieniowym.

Tytuł warsztatu: Waga czy równowaga – psychodietetyka codzienna.
Termin: 16 lipca 2021 r. godzina 17.00 ZOOM.
Prowadząca: Anna Kowalska

Prosimy o potwierdzenie swojego uczestnictwa poprzez wysłanie do nas maila z uzupełnioną KARTĄ BENEFICJENTA (do pobrania tutaj) na adres mailowy: twojpsycholog2@gmail.com lub telefonicznie: 733 563 311.

Więcej informacji na temat projektu „Razem po zdrowie” znajdziesz TUTAJ

Poprzedni wpis
Bezpłatny warsztat psychologiczny z Anną Kowalską
Następny wpis
Nastroje we dwoje – kryzysy w związkach w obliczu zdrowia psychicznego