Razem z Wolskim Centrum Kultury przygotowujemy się do „Międzypokoleniowego wieczoru z poezja i muzyką”, który zostanie zorganizowany w ramach projektu „Warszawska Integracja Międzypokoleniowa”.
To będzie czas delektowania się wierszem i piosenką w gronie amatorów i pasjonatów w różnym wieku. To będzie przestrzeń na wspólne śpiewy i integrację przy kubku domowej herbaty.
A oto, kto zaprezentuje swoje umiejętności:
TATIANA CZABAŃSKA
Od 2006 roku związała się na stałe z Teatrem Polonia, a następnie również z Och-teatrem i tam do chwili obecnej pracuje jako realizator dźwięku. Praca jest jej pasją. Oprócz realizacji spektakli teatralnych, pracy przy premierach z reżyserami, została współkompozytorem muzyki do dwóch spektakli granych na deskach Teatru Polonia ( „Kantata na cztery skrzydła” reż. G.Warchoł oraz „Przygoda” reż. J.Englert).
Przez cały ten czas jednak nie zaniedbywała swojej innej pasji, którą jest śpiewanie. Z powodzeniem brała udział w wielu koncertach i konkursach wokalnych.
MIROSŁAW ZYGMUNT
Twierdzi z przekorą, że urodził się pod złą gwiazdą, a mimo to z jego twarzy nie znika uśmiech. Jest wolnym duchem i człowiekiem o wszechstronnych zainteresowaniach. Tworzy poezję nasyconą doświadczeniami prawdziwego, często niełatwego życia. Współtworzy wiele scenariuszy sztuk teatralnych (pokazywane m.in. w Teatrze Kamienica czy w Cafe Żytnia).
W wieczór międzypokoleniowy przeniesie nas w świat poezji Kofty, Herberta. Odsłoni też kawałek swojej duszy w postaci utworów własnych z zeszytu pt. „Ulicznicy”.
MAREK JASZCZUK
Człowiek z Pragi – sympatyk Woli. Miłośnik piosenek nawiązujących do warszawskiego folkloru i podwórkowej gwary. Z czapką na bakier, zawadiackim spojrzeniem i chrypką w głosie przeniesie nas w świat artysty, satyryka i poety – Jeremiego Stępowskiego.
LUCYNA SZYMAŃSKA
Kobieta o ciepłym uśmiechu i mądrym spojrzeniu. Aktywnie spędza czas – zasilając grupę, Wędrowniczki – które bez względu na pogodę przemierzają warszawskie lasy, parki i zakątki z duszą. Pani Lucyna mówi, że
„Otwartość jest najpiękniejszą cechą każdego człowieka
Nie poznasz piękna kwiatu
Dokąd nie rozchyli swego kielicha
Nie poznasz intencji człowieka
Dopóki jest zamknięty w sobie”
Pani Lucyna otworzy się również przed nami – opowiadając o swych doświadczeniach w wierszach, które wydała w tomiku „Miłość z Głębin Serca”
ANDRZEJ KOWALCZYK
Animator kultury, pasjonat muzykowania i propagowania wzorców wspólności sąsiedzkiej opartej na polskiej tradycji i historii.
Obok pracy zawodowej jako doradca podatkowy – ekonomista, specjalista rachunkowości -aktywnie zaangażowany w różne formy pracy artystycznej i edukacyjnej:
Od 1965 do dziś dnia:
– praca w chórach wokalnych: Lutnia, Zespół Estradowy Granica, chór Harfa, chór Opery Kameralnej, chór Polonia, zespół Kurdesz.
– uczestniczenie w zespołach wokalnych i występach solistycznych wokalnych – stałe muzykowanie i doskonalenie gry instrumentalnej. Zespoły instrumentalne, w których uczestniczył koncertowały samodzielnie, lub towarzyszyły zespołom wokalnym.
Od 1995r. współpracuje z Wolskim Centrum Kultury, gdzie otrzymał dwa dyplomy Zasłużonego Działacza Kultury.
Współpracuje też z Domami Pomocy Społecznej w dzielnicach Wola, Ochota i Włochy a także z Ośrodkami Pomocy dla osób z objawami niepełnosprawności umysłowej – jako trener-terapeuta zajęciowy z wykorzystaniem elementów wspólnego śpiewania przy akompaniamencie gitary.
Jest członkiem Komisji Dialogu Społecznego dzielnicy Ochota.
Organizuje i prowadzi wieczorki taneczne cieszące się dużym zainteresowaniem mieszkańców Warszawy.
JOASIA, ANIA, JULKA i WIKTORIA
uczestniczki warsztatów teatralnych w Klubie 13 przy ul. Chmielnej 122 (róg Żelaznej).
Zaprezentują radosną poezję Joanny Papuzińskiej i Wandy Chotomskiej. Zaśpiewają też o tym, jak to jest…gdy „W czasie deszczu dzieci się nudzą”.
ALEKSANDRA MAŁECKA
studentka 4 roku psychologii klinicznej. W przyszłości chciałaby zostać terapeutą grupowym, założyć rodzinę i przebiec maraton. Ola będzie jedną ze współprowadzących Międzypokoleniowy wieczór z poezją i muzyką.