Zagraj dla zdrowia psychicznego – 2024

Innowacyjny projekt skierowany do szkół, świetlic i miejsc, które świadczą pomoc psychologiczną dzieciom, młodzieży i ich rodzinom. Inicjatywa miała na celu wzmacnianie odporności psychicznej i promowanie zdrowia psychicznego wśród dzieci i młodzieży.

W ramach projektu zrealizowano:
– Warsztaty tworzenia gry planszowej
– Grę planszową – psychologiczne narzędzie do pracy z młodzieżą nad emocjami i komunikacją
– Filmy edukacyjne
– Warsztaty z wykorzystaniem gry

Zadanie publiczne było dofinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.


Razem po dziecięcy uśmiech II 2023-2024

W ramach projektu zapewniono:
–  indywidualne wsparcie psychologiczne i specjalistyczne stacjonarne dla dzieci, młodzieży oraz rodziców i/lub opiekunów.

– terapię grupową dla młodzieży: przestrzeń, w której młodzi ludzie mieli możliwość wymiany doświadczeń, grupowej refleksji i otrzymania wsparcia od rówieśników pod okiem doświadczonego psychologa.

Projekt „Razem po dziecięcy uśmiech II” sfinansowano z środków organizowanego przez Polską Akcję Humanitarną programu Pajacyk – pomoc psychospołeczna.


Zimowa Szkoła Integracji – 2023

Projekt skierowany do dzieci i młodzieży oraz ich rodziców/ opiekunów z Ukrainy. Głównym celem projektu była nauka języka polskiego. Podczas lekcji języka polskiego nasi beneficjenci poznali nowe i przydatne słownictwo, gramatykę, zwiększyli swoje umiejętności komunikacyjne oraz ćwiczyli czytanie i pisanie w języku polskim.

W ramach projektu zapewniono:
– naukę języka polskiego z podziałem na grupy początkujące i zaawansowane

Projekt był finansowany przez m.st. Warszawa.


Wspólne Lato – 2022

Projekt skierowany do dzieci i młodzieży z Ukrainy, które przebywają w Polsce. W ramach inicjatywy nasi młodzi beneficjenci odkrywali uroki Warszawy. Podczas wspólnych wydarzeń odkrywali nowe miejsca, mieli również okazję do przełamania bariery językowej, nawiązania nowych przyjaźni, i miło spędzić wakacyjny czas. To wszystko odbywało się pod okiem doświadczonych psychologów posługujących się językiem polski, ukraińskim i rosyjskim.

Projekt był realizowany dzięki wsparciu finansowemu z Fundusz Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci UNICEF. Projekt finansuje miasto m.st. Warszawa.


Letnia Szkoła Integracji – 2022

Lekcja języka polskiego_3

Projekt skierowany do dzieci i młodzieży z Polski i Ukrainy. W ramach inicjatywy odbyły się wycieczki te bliższe i te dalsze. Nasi młodzi beneficjenci poznali Warszawę, a także wzięli udział w wyjazdach do parków rozrywki, aquaparku i nad Morze Bałtyckie. Lata dzieciństwa to przede wszystkim edukacja serca.

Projekt był realizowana dzięki wsparciu finansowemu z Fundusz Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci UNICEF. Projekt był finansowany przez m.st. Warszawa.


Razem po uśmiech – 2022

Projekt skierowany do dzieci i młodzieży z Ukrainy, którzy przybyli do Polski po wybuchu wojny. W ramach oferty zrealizowano konsultacje psychologiczne, telefon zaufania, warsztaty adaptacyjne, lekcje języka polskiego, spotkania i wyjścia integracyjno-adaptacyjne, wydarzenie specjalne.

Projekt był realizowany przy wsparciu Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF)


RAZEM w stronę integracji – 2019

Projekt skierowany do dzieci, młodzież oraz seniorów narażonych na uzależnienie od alkoholu bądź doświadczających uzależnienia wśród swoich bliskich z terenu województwa mazowieckiego. W ramach projektu odbyły się warsztaty psychoprofilaktyczne, konsultacje psychologiczne, grupa arteterapeutyczna, – 2-dniowy trening integracyjno-profilaktyczny, wydarzenia i imprezy międzypokoleniowe.
Projekt był finansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.Projekt był realizowany przy wsparciu Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF)


Razem z rodziną po zdrowie – 2018

Projekt skierowany do rodzin z dziećmi, u których występują problemy z zakresu zaburzeń depresyjnych, odżywiania lub kompulsywnych zachowań, związanych z używaniem nowych technologii. W ramach projektu odbyły się 2 warsztaty psychoedukacyjne dla rodziców w formie grupowej ze specjalistami, 3 warsztaty psychoedukacyjne dla dzieci i młodzieży wykorzystujące twórcze techniki pracy psychologicznej, oddziałujące przede wszystkim na obszar radzenia sobie z trudnymi emocjami, indywidualne konsultacje psychologiczne i psychoterapeutyczne dla rodziców oraz dzieci i młodzieży.
Projekt był finansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego


Rodzina bez uzależnień – 2018

Projekt skierowany do osób współuzależnionych oraz rodziców dzieci zagrożonych uzależnieniem. W ramach inicjatywy były prowadzone bezpłatne konsultacje psychologiczne i konsultacje wstępne do grupy wsparciowo-rozwojowej, Punktu Konsultacyjno-Informacyjnego. W ramach projektu odbyły się również warsztaty edukacyjne w szkołach ponadpodstawowych.
W ramach wymiany dobrych praktyk, osoby uzależnione i współuzależnione, mogły skorzystać z pomocy w Stowarzyszeniu Integracji Społecznej ”Klub Poznańska 38″ oraz w Świetlicy Stowarzyszenia Otwarte Drzwi „Marysieńka”.

Projekt był współfinansowany przez m.st. Warszawa w ramach ograniczenia negatywnego wpływu ryzykownego i szkodliwego spożywania alkoholu na funkcjonowanie rodzin.