Magister psychologii, absolwentka pięcioletnich jednolitych studiów magisterskich w specjalności społecznej psychologii klinicznej, z modułem psychoterapii poznawczo-behawioralnej, uzyskała certyfikat psychoterapeuty i doradcy systemowego (certyfikat nr 142/2021) w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej (WTTS), potwierdzający kwalifikacje do samodzielnego prowadzenia poradnictwa i psychoterapii systemowej, absolwentka studiów podyplomowych na kierunku psychodietetyka (SWPS).

Obecnie w dalszym procesie certyfikacji przygotowującym i zmierzającym do uzyskania certyfikatu ministerialnego. 

Ukończyła także studia wyższe na kierunku Zarządzanie i Marketing  w Szkole  Głównej Handlowej (SGH).

Jest członkiem nadzwyczajnym Wielkopolskiego Towarzystwa Terapii Systemowej.

Posiada wieloletnią praktykę w pracy psychologicznej i psychoterapeutycznej. Obszar pomocy psychologicznej i psychoterapuetycznej to:  zaburzenia odżywiania (anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się), lęk, depresja, problemy z obszaru uzależnień (współuzależnienia, problemem uzależnienia w rodzinie, DDA), doświadczenie żałoby, kryzysów. 

Posiada kilkuletnią praktykę zawodową w pracy psychologicznej i psychoterapeutycznej z osobami 60+ w zakresie psychoedukacji, psychoprofilaktyki uzależnień, umiejętności społecznych, wsparcia emocjonalnego, przeciwdziałania przemocy, aktywizacji społecznej. 

Prowadzi konsultacje indywidualne, pracuje także z parami i rodzinami. 

Pracuje pod stałą superwizją.

Odbyła szereg szkoleń i staży dla psychologów psychoterapeutów: między innymi: staż w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Oddziale Całodobowym Kliniki Leczenia Nerwic, Zaburzeń Osobowości i Zaburzeń Odżywiania w Warszawie, oraz w Ośrodku Terapii Uzależnień przy Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie z którym później podjęła współpracę. Ukończyła także certyfikowane szkolenia dotyczące Klinicznej Diagnozy Wstępnej oraz Dialogu Motywującego przy Akademickim Centrum Psychoterapii i Rozwoju Uniwersytetu SWPS. Jest uczestniczką konferencji, seminariów superwizyjnych, paneli edukacyjno-metodycznych dotyczących przeciwdziałania przemocy, również przemocy wobec osób starszych.