Wczoraj Fundacja Pomocy Psychologicznej i Edukacji Społecznej RAZEM miała zaszczyt wziąć udział w konferencji „Bezpieczeństwo osób starszych – wspólna sprawa, wspólna odpowiedzialność”, zorganizowanej przez
@Warszawsko-Mazowiecka Delegatura Obywatelskiego Parlamentu Seniorów pod przewodnictwem @Elżbieta Wiśniewska ![]()
W panelu dyskusyjnym głos zabrał nasz prezes – Tomasz Rejent, psycholog i psychoterapeuta, który mówił o samotności i wykluczeniu osób w wieku podeszłym – o tym, jak ważna jest obecność drugiego człowieka, zanim cisza czterech ścian zamieni się w głębokie osamotnienie.
To była przestrzeń prawdziwego dialogu, współtworzona przez wiele osób i instytucji. Dziękujemy za wspólną rozmowę i obecność m.in.:
@Agnieszka Tobota & @Fundacja A.R.T.
@Fundacja Jolanty Kwaśniewskiej „Porozumienie bez Barier”
@Maciej Miecznikowski – za ciepłe i pełne humoru prowadzenie wydarzenia
@Mariusz Frankowski – Wojewoda Mazowiecki
@Ludwik Rakowski – Przewodniczący Sejmiku Województwa Mazowieckiego
@Anna Brzezińska – Członkini Zarządu Województwa Mazowieckiego
@Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej
@Piotr Kandyba – Poseł na Sejm RP
mł. insp. @Małgorzata Sokołowska – „Z pamiętnika policjantki”
dr hab. @Marta Podhorecka, prof. UMK
dr @Emilia Lewicka
przedstawicielom samorządów, instytucji pomocy społecznej i organizacji senioralnych
Szczególnie bliskie są nam słowa Posła Piotra Kandyby: „Wiek elegancki to nie krawat ani nawet muszka. To relacje. To bliskość.”
Właśnie dlatego dobrze jest być RAZEM – kiedy instytucje publiczne, organizacje społeczne i praktycy spotykają się przy jednym stole, by mówić jednym głosem o bezpieczeństwie, godności i dobrostanie osób starszych.
Dziękujemy za zaproszenie, zaufanie i wspólny głos.
Fundacja RAZEM będzie tam, gdzie można budować bezpieczeństwo seniorów poprzez uważność, edukację i obecność. ![]()
![]()
![]()











