Za oknem już wiosna, ale to, co wydarzyło się zimą — wciąż trwa.
To jest ten moment – chcemy Wam z całego serca podziękować i pokazać, że każda złotówka, którą dorzuciliście do naszej akcji „RAZEM na Święta – Zamiast ciszy, Twoja obecność”, zamieniła się w realne dobro, które trwa do teraz.
DZIĘKI WASZEJ NIESAMOWITEJ MOBILIZACJI ZEBRALIŚMY ŁĄCZNIE 17 000 zł
Ta suma to nie tylko cyfry: to dziesiątki godzin rozmów, spotkań – które dla wielu osób były i są ciepłym światłem w trudnym czasie.
Co konkretnie zrobiliśmy i robimy dalej dzięki Waszym wielkim sercom? ![]()
Wigilię w siedzibie dla 25 osób – nasza siedziba wypełniła się obecnością drugiego człowieka. Był czas na rozmowę i profesjonalne wsparcie psychologiczne dla tych, którym tego dnia było najtrudniej, a także prezent w postaci odżywiającego poczęstunku.
Ponad 30 godzin indywidualnych konsultacji – to konkretny czas, w którym psycholog był tylko dla osoby potrzebującej, dając jej siłę, by iść dalej.
2 miesiące spotkań grupy wsparcia – tworzymy bezpieczną przestrzeń dla dorosłych, którzy w grupie odnajdują zrozumienie i nową energię, każde spotkanie trwa 2 godziny i odbywa się co tydzień.
Warsztaty dla seniorów w naszej siedzibie – działamy intensywnie, dbając o okazje do spotkań na żywo, w ramach warsztatów z redukcji stresu, skutecznej komunikacji w relacjach, treningu pamięci czy tematów ważnych dla osób, które do nas przychodzą.
Telefon Zaufania – który dzwoni 5 dni w tygodniu. Od stycznia poprowadziliśmy już ponad 400 rozmów wsparciowych.
Kartki Wsparcia – wysłaliśmy wiele dobrych słów do osób w kryzysie, by przypomnieć im: „Jesteś ważny”.
Pamiętacie ten wieczór pod Pałacem Kultury i Nauki? To między innymi dzięki niemu działamy dalej. Wspólny taniec z DJ Wiką, Wasze zaangażowanie w wyjątkowy kiermasz rękodzieła i tysiące uśmiechów pokazały, że w byciu RAZEM drzemie ogromna moc.
Jeszcze raz dziękujemy każdemu z Was, naszym wolontariuszom i partnerom oraz wszystkim szkołom i organizacjom, które stały z nami ramię w ramię.
To podsumowanie to dla nas impuls do dalszego działania. Nie zatrzymujemy się! Pokazaliście po raz kolejny, że warto pomagać i że wspólnie możemy budować świat, w którym nikt nie czuje się zapomniany.
Wiosna to czas nowych początków – my już teraz realizujemy kolejne projekty, bo wiemy, że warto. I że zawsze możemy liczyć na siebie nawzajem!
Dziękujemy, że jesteście! Razem zmieniamy czyjąś codzienność.











