FESTIWAL FILMOWY „PRZE(Z)ŻYCIE” to więcej niż tylko przegląd filmów – to spotkanie, które łączy sztukę filmową z refleksjami na temat ważnych zagadnień społecznych. Nasze wydarzenie koncentruje się na tematach, które są szczególnie ważne dla seniorów, takie jak odnajdywanie siebie na nowo, czy poznawanie i docenianie różnorodności, a także akceptacji własnego i cudzego życia. Poprzez projekcje filmowe, dyskusje i inspirujące rozmowy, tworzymy przestrzeń pełną zrozumienia i inspiracji do rozmów na tematy poruszane w przedstawionych filmach, tak by stały się przestrzenią dla każdego seniora.

Festiwal umożliwi stworzenie wydarzenia, które ma na celu nie tylko dostarczyć niezapomnianych przeżyć filmowych, ale także ułatwić nawiązywanie nowych znajomości i budowanie więzi społecznych w bezpiecznej przestrzeni. W każdej debacie po obejrzanym filmie będzie uczestniczył specjalista, który zadba o komfort i bezpieczeństwo uczestników. W trakcie FESTIWALU FILMOWEGO „PRZE(Z)ŻYCIE” będziemy mieli okazję przyjrzeć się różnorodności ludzkich przeżyć i doświadczeń, a także odkrywać nowe aspekty życia. To wydarzenie to nie tylko filmy, to także inspirujące rozmowy, spotkania i refleksje nad najważniejszymi wyzwaniami społecznymi, z którymi mierzymy się każdego dnia.
Zapraszamy!

Harmonogram

Zapraszamy na otwarcie Festiwalu Filmowego „Prze(z)życie” z filmem „Niezwykła wędrówka Harolda Fry”. To opowieść o mężczyźnie, któremu przez większość życia nie towarzyszy wyraźny celu, aż do momentu, gdy otrzymuje wstrząsającą wiadomość o nieuleczalnej chorobie swojej dawnej przyjaciółki, Queenie. To wydarzenie staje się dla niego impulsem do rozpoczęcia pieszej wędrówki przez Anglię, której celem jest ostatnie spotkanie z ważną dla niego osobą. Samotna podróż Harolda staje się symbolem celebracji życia, otwierając nasze oczy na to, że porażki i straty, podobnie jak sukcesy i radości, kształtują naszą drogę życiową.

Po seansie serdecznie zapraszamy na inspirującą dyskusję, podczas której zgłębimy tematy związane z samopoznaniem, znaczeniem życiowej podróży oraz wpływem relacji międzyludzkich na naszą drogę. Nie możemy się doczekać Waszych ciekawych spostrzeżeń i inspirujących refleksji! Do zobaczenia!

Opisy filmów

W ramach Festiwalu Filmowego „Prze(z)życie”, podczas którego wyświetlimy film „Za duży na bajki”. Główny bohater filmu – Waldek, młody gracz komputerowy, stawia czoło wyzwaniu uczestnictwa w prestiżowym turnieju e-sportowym. Jego życie zostaje jednak wywrócone do góry nogami, gdy matka zapada na poważną chorobę, a ekscentryczna ciotka przejmuje nad nim opiekę. Przemiany w jego życiu zmuszają Waldka do refleksji nad wartościami i priorytetami.

Po seansie odbędzie się dyskusja, podczas której będziemy zgłębiać fascynujący temat różnic międzypokoleniowych. Chcemy zrozumieć, jak te różnice kształtują nasze społeczeństwo i wpływają na nasze codzienne życie. Zachęcamy do aktywnego udziału w tej ciekawej rozmowie i dzielenia się swoimi spostrzeżeniami oraz doświadczeniami!

Film „Najlepszy” jest oparty na prawdziwej historii Jerzego Górskiego, byłego narkomana, który pokonał swoje demony i stał się sportowym mistrzem. Jego droga od uzależnienia do zdobycia tytułu mistrza świata w triathlonie Double Ironman jest inspirującym przykładem siły woli i determinacji.

Po seansie odbędzie się dyskusja na temat walki z uzależnieniami i znaczenia determinacji w osiąganiu celów życiowych. Zapraszamy Państwa do aktywnego udziału i dzielenia się swoimi poglądami w celu inspirującej i konstruktywnej wymiany myśli!

W ramach Festiwalu Filmowego „Prze(z)życie” mamy przyjemność zaprezentować film „Johnny”. To wzruszająca opowieść, oparta na autentycznych wydarzeniach, która nie tylko porusza, lecz również inspiruje. Jest to historia z życia Patryka Galewskiego – młodego człowieka, który spotykając ks. Jana Kaczkowskiego, dostał od życia drugą szansę.

Po seansie zaplanowana jest dyskusja na temat znaczenia wsparcia społecznego, relacji i bliskości w życiu każdego z nas. Przyjdźcie, obejrzyjcie razem z nami i dołączcie potem do inspirującej dyskusji!

Na zakończenie Festiwalu Filmowego „Prze(z)życie” mamy dla Państwa specjalną pozycję. Film „Prawdziwe życie aniołów” to poruszająca opowieść, inspirowana życiowymi wydarzeniami Krzysztofa Globisza, wybitnego polskiego aktora, który w 2014 roku doznał rozległego udaru. Mimo przeciwności losu, z pomocą swojej żony Agnieszki (Kinga Preis), dziś powraca do zdrowia, aktorstwa i teatru. To niezwykłe wydarzenie w historii kina, gdzie po udarze, z afazją i paraliżem, aktor wciela się w główną rolę.
Po filmie zapraszamy na dyskusję, podczas której będziemy zgłębiać tematykę siły ludzkiego ducha, determinacji oraz wsparcia bliskich w trudnych chwilach. Serdecznie zachęcamy do udziału w tym ważnym dialogu, który może być źródłem inspiracji i refleksji.

Zapraszamy!

Działanie jest finansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.